Zespołowo dla polskiej przyrody

Pomnażaj wartość ekologiczną trawników, łąk i lasów, realizując cele CSR i ESG. Z pomocą Fundacji Zielona Mrówka odkryjesz potencjał naturalny i społeczny wybranego terenu.

Wszechstronne efekty działań dla bioróżnorodności w CSR

Wyjątkowa opowieść

Wsparcie przyrody przy udziale specjalistek.ów daje wszechstronne efekty. Twórz opowieść o pracy z sensem, korzystając z merytorycznych komentarzy Fundacji.

Materiały wizualne do komunikacji

Dziel się relacjami z działań w formie zdjęciowej i filmowej. Pokaż efekty za pomocą fotopułapek. Zapewniamy wysokiej jakości reportaże i inne.

Wkład do raportu CSR i ESG

Wspieramy firmy w tworzeniu treści merytorycznych do raportów ESG i materiałów CSR. Nasza współpraca spełnia najwyższe standardy rzetelności.

Możliwość offsetowania emisji

Sekwestracja CO2 to nie tylko sadzenie lasów. Wyrównuj emisje z działalności poprzez wsparcie lokalnego ekosystemu, także mokradeł czy łąk.

Otwarcie na dodatkowe działania

Rozpocznijmy współpracę i pozwólmy jej się rozwijać. Zadowolenie z pierwszych efektów pociągnie za sobą kolejne spotkania w dzikości.

Zadowolenie pracowników

Integruj zespół podczas prac w naturalnym, dzikim otoczeniu lub poprawiaj zielone warunki na terenie firmowym, by sprzyjać relaksowi.

Dobroczynność lokalna i globalna

Działaj lokalnie, integrując społeczność i wspierając mikrosiedliska. Komunikuj globalnie, wiedząc, że efekty sięgają znacznie dalej.

Autentyczny zielony wizerunek

Stawiamy na merytorycznie uzasadnione cele, a ich komunikowanie służy także edukacji i świadczy o prawdziwym zaangażowaniu organizacji.

Zielone certyfikaty. Raport ekologa. Usługi środowiskowe dla firm.

Raport ekologa do Certyfikatu BREEAM

Potwierdź zrównoważone podejście do budownictwa dzięki analizie bioróżnorodności terenu. Dokonujemy rzetelnych inwentaryzacji, udokumentowanych fotograficznie. Badamy ekosystem całościowo.

Plan zarządzania bioróżnorodnością

Minimalizujemy wpływ działalności na środowisko, identyfikując zagrożenia,  tworząc plan wsparcia lokalnej bioróżnorodności. Zamieniamy trawniki w tętniące życiem ekosystemy. Wspieramy zrównoważony rozwój.

Rozwiązania oparte na przyrodzie NBS

Szukamy rozwiązań zgodnych ze standardami ESG/CSR. Integrujemy potrzeby ludzi i potrzeby dzikości w zrównoważonym gospodarowaniu terenami użytkowymi i innymi.

Wspieraj projekty Parków Narodowych

Udział w wybranym projekcie ochronnym

Wesprzyj wskazany przez specjalistów Parku Narodowego projekt całościowo. Ochrona zagrożonego gatunku ptaka lub wsparcie różnorodności rzadkich owadów to spójne działania, które na każdym etapie dostarczają materiałów wizualnych i merytorycznych do komunikowania światu. Wspieraj siedliska także poprzez udział w wolontariacie pracowniczym.

Finansuj zakupy

Zapoznaj się z potrzebami materialnymi Parków Narodowych. Z powodu niedofinansowania pracownicy mierzą się z brakiem kluczowych narzędzi pracy ochronnej. Sfinansuj zakup specjalistycznego sprzętu do koszenia łąk lub pomóż zabezpieczyć wejścia do ważnych magazynów, jak banki nasion. Dowiedz się więcej w rozmowie z fundraiserką Anną.

Wolontariat pracowniczy. Wyjazd integracyjny.

Wsparcie dzikości

Spotkajmy się na terenie Fundacji, w rezerwacie lub Parku Narodowym. Wykonajmy najważniejsze prace ochronne, jak usuwanie gatunków inwazyjnych, wieszanie budek lęgowych czy nasadzenia drzew i krzewów dających pokarm zwierzętom.

Ochrona siedlisk

Podczas wsparcia ochrony czynnej Parków Narodowych wykonamy zadania wskazane przez specjalistki.ów zajmujących się danym terenem. Grupowo zadbamy o siedliska rzadkich gatunków roślin i zwierząt. 

Edukacja

Podczas wolontariatu dowiecie się,  dlaczego bioróżnorodność to coś, o co naprawdę warto dbać. Poznacie gatunki roślin i zwierząt w okolicy. Przeprowadzimy także warsztaty.

Praca i relaks

Wolontariat to okazja do pracy fizycznej, ale też do relaksu, obserwacji i uważności na otaczający świat. To wyjątkowy dzień spędzony na łonie natury – wśród łąk, lasów, na terenach cennych przyrodniczo.

Wspieraj polskie mokradła

Odzyskajmy BAGNO dla dzikości

Mokradła to niezwykłe i niestety ginące ekosystemy, których przywracanie jest kluczowe dla łagodzenia skutków zmian klimatu. W skali kraju potrzebujemy mnóstwa ponownie nawodnionych torfowisk, naturalnych magazynów CO2, o skuteczności znacznie wyższej od lasów.

Jeden z terenów Fundacji leży w starorzeczu rzeki Luciąży we wsi Bagno. Miejsce jest dziś pomokłą łąką, a niegdyś płynęła tędy niewyregulowana rzeka, która okresowo wylewała, zasilając torfowisko. Teren z jednej strony osusza rów melioracyjny.

Chcemy ponownie nawonić cały obszar starorzecza o wielkości około 2 ha. Ponieważ jest on podzielony na niewielkie działki prywatne, nawiązaliśmy kontakt z większością właścicielek i właścicieli. Wykup starorzecza jest możliwy przy wsparciu organizacji sponsorskiej!

Zaangażuj się w to działanie o wszechstronnych pozytywnych efektach dla środowiska lokalnego i globalnego. 

Skontaktuj się z Anną

Do każdego partnerstwa podchodzimy indywidualnie – słuchamy, rozumiemy i odpowiadamy na realne potrzeby Twojej firmy. 

anna.golebiewska@zielonamrowka.org

Przejdź do treści